"Je to ten typ desky, která představuje, kdo jste... Někdy za nás mluví naše hudba, jak řekl Joe Perry na jedné sólo desce: Nechte mluvit hudbu. A tahle mluví."

Music from Another Dimension vyjde 28. srpna a skupina už zveřejnila první singl Legendary Child. Ten se vrací ke klasickému rockovému zvuku Aerosmith, fandům možná připomene jejich desky ze sedmdesátých a osmdesátých let.

Comeback v pravou chvíli

Píseň zahráli na finále soutěže American Idol (americká verze Superstar), kde Steven Tyler fungoval jako porotce. Když tam v roce 2010 nastoupil, málem způsobil konec Aerosmith, ostatním členům se to vůbec nelíbilo. Nakonec se podařilo domluvit a skupina souhlasila i s vystoupením na finále, což pro ni znamená velkou reklamu mezi mladším publikem.

"Bylo to ve správný čas. Poprvé jsme měli možnost zahrát naživo první písničku z alba, kterým jsme ukázali, kdo jsme."

Skupina se v posledních letech potácela na hraně rozpadu kvůli složitým mezilidským vztahům i zdravotním problémům. Deska je ale spojila.

"Byli jsme čtyři měsíce zalezlí a dělali, to co nám jde nejlépe," řekl na jaře na tiskové koferenci. Ještě loni Tyler tvrdil, že nemůže desku dokončit, protože nekomunikují a kytaristu nemůže vůbec sehnat. Téměř celý rok 2010 ztratili hádkami kvůli Tylerově účasti v televizní soutěži. Frontman je navíc proslulý svými problémy s alkoholem a drogami.