Cena pro nejlepšího herce osiřela. Javier Núněz Florian totiž zmizel s kolegyní Anailin de la Rúa de la Torre cestou na festival. Ironií osudu jejich film pojednává právě o třech mladých Kubáncích, kteří utíkají z jednoho z posledních komunistických skanzenů na světě.

Herci se vypařili během mezipřistání v Miami. Pouze jejich kolega Dariel Arrechada, který dostal cenu společně s Florianem, dojel až do New Yorku na premiéru. Porotci vychválili jejich silné individuální výkony i společný účinek jejich herectví, který byl prý více než jen součtem částí.

Arrechada si převzal cenu se smíšenými pocity

Arrechada si vyzvedl svou prémii 2500 dolarů a vylíčil své smíšené pocity. "Přeju si, aby tady byli, ale... přejme jim to, Javierovi, Anailin a každému. Je to divné. Schází mi.“

Režisérka filmu Lucy Molloyová vyhrála cenu za nejlepší režii, navíc byla oceněna ještě kamera kubánského hitu. Režisérka rovněž vyjádřila lítost, že mladí herci nemůžou sdílet slávu s nimi. "Byl by to pro ně skvělý zážitek. Neozvali se mi. Prostě jen doufám, že se mají dobře a jsou zdraví.“

Festival Tribeca byl založen v roce 2002 Robertem De Nirem a producentkou Jane Rosenthalovou v reakci na teroristické útoky z 11. září 2001. Chtěli pomocí kultury vrátit život do čtvrti nedaleko zničených věží World Trade Center.