Nestává se často, aby se mladá kanadská skupina, za níž nestojí žádná velká firma, dostala na obálku slavného amerického časopisu RollingStone. The Sheepdogs se to nyní podařilo a odteď už se o nich nedá psát jako o neznámé kapele.

Pocházejí ze Saskatoonu v Kanadě a nikdy neměli žádného pořádného producenta, desky si nahrávali a vydávali zásadně nezávisle (mají už tři). Přesto se jim podařilo uskutečnit turné po USA a od té doby se na ně směje štěstí. Všiml si jich redaktor RollingStonu a cesta ke slávě se otevřela.

Nejznámější je poslední album Learn & Burn (2010) a jejich předešlé The Sheepdogs' Big Stand bylo nominováno na západokanadskou cenu pro nejlepší nezávislé album roku.

V jejich muzice uslyšíte jasnou inspiraci pozdními Beatles nebo Rolling Stones a Creedence. Mají dvě kytary, retro varhany a ve zpěvu spojují bluesové i popovější postupy, které se někdy blíží náladě legendární desky Abbey Road.

Oni sami uvádějí, že mají rádi Allman Brothers, Humble Pie, Free, Derek & the Dominoes, The Bees, Curtise Mayfielda nebo Sly & the Family Stone. Hrají od roku 2005 a dnešní sestavu tvoří Ewan Currie (zpěv a kytara), Leot Hanson (kytara), Ryan Gullen (basa) a Sam Corbett (bicí).

Audio