"Za exkluzivní vystoupení na Benátské noci požadoval management Winehouseové 450 000 eur (11 miliónů korun)," upřesnila Turnerová. Místo ní vystoupí na festivalu americká skupina Dream Theater a německé trio Scooter.

Winehouseové bylo 27 let. V posledních letech bojovala se závislostí na drogách a alkoholu. Policie zatím vede zpěvaččino úmrtí jako nevysvětlené, ale ne jako podezřelé.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Rodina Amy Winehouse se přišla v slzách rozloučit k domu své dcery

 Zdroj: Reuters

Příčina úmrtí zatím nebyla stanovena, nezjistila ji ani pitva. Policie nyní čeká na výsledky toxikologických testů, které budou k dispozici do dvou až čtyř týdnů. Zpěvaččin partner během posledních dvou let, filmový režisér Reg Traviss v rozhovoru pro list The Sun popřel, že zemřela v drogovém opojení.

Zpěvačka se podle své matky Janis necítila dobře už den před smrtí, kdy se setkaly. Deník Sunday Mirror matku citoval, že bylo jen otázkou času, kdy její dcera zemře.

Zpěvačka vydala za svého života pouze dvě alba. S druhým Back to Black vyhrála loni pět cen Grammy. Winehouseová často plnila titulní stránky novin kvůli užívání drog a alkoholu, poruchám příjmů potravy, nezdařilým vztahům a neúspěšným výkonům, konstatuje AP.
Po její náhlé smrti se její nahrávky vrátily do hudebních žebříčků a fanoušci i pěvečtí kolegové jí vzdávají hold. George Michael ji označil za nejsoulovější vokalistku Británie, kterou kdy viděl. Úspěšná soulová zpěvačka Adele prohlásila, že Winehouseová vydláždila cestu podobným umělcům, jako je ona, citovala ji agentura AP.