Jana Eyrová

Filmové premiéry

Jana je mladá žena, která se touží odrazit ode dna, kam ji uvrhla krutá výchova. Chce se stát samostatnou bytostí, která rozhoduje sama o sobě. Setkáváme se s ní ve chvíli, kdy zděšena odhaleným tajemstvím prchá z tajemného panství Thornfield, kde pracovala jako vychovatelka. Útočiště nachází v rodině a pod ochranou duchovního Johna Riverse.

Pak se vracíme až hluboko do jejího dětství sirotka, kterého zlá teta Reedová odložila do lowoodského sirotčince. Hrdá Jana si však z těžkých dnů a let odnesla to nejcennější – dobré vzdělání. Nyní má díky tomu dobrou práci a dokáže se uživit. Jenže city jsou neúprosně silné, a Jana tuší, že pán na Thornfieldu, charismatický rochefort, ještě v jejím životě neřekl poslední slovo.

Jana Eyrová, USA 2011, 120 min., režie: Cary Joji Fukunaga, hrají: Mia Wasikowská, Michael Fassbender, Judi Denchová a další.

 

Auta 2

Filmové premiéry

Závoďák Blesk McQueen se svým nejlepším přítelem, odtahovým vozem Burákem, vyráží za dobrodružstvím do exotických zemí. Doprovázejí je členové domáckého závodního týmu z Kardanové Lhoty a všichni společně míří do zámoří podpořit Bleska v prvním světovém šampionátu. Cesta je ale plná výmolů, objížděk a výbuchů, protože je Burák nedopatřením vtažen do světa mezinárodní špionáže.

Video

Upoutávka na film Auta 2 (v kinech od 28.7.2011)
Zdroj: Falcon

Dobrodružství nás s nimi zatáhne do divokých honiček ulicemi Japonska, Itálie, Francie a Anglie. Ve filmu se objevuje pestrá paleta nových aut, lodí, vlaků a letadel – ale také hrozivých padouchů a mezinárodních závodníků. Uvidíme 145 nových modelů v 781 variantách, celkem se filmem prohání 926 nových postav.

Auta 2, USA 2011, 110 min., režie: John Lasseter, v českém znění: Richard Krajčo, Petr Novotný, Petr Štěpánek, Ivana Andrlová a další.

Zkažená úča

Filmové premiéry

Elizabeth Halseyová by z chování dostala v nejlepším případě dvojku: je sprostá, zlá, pije, bere drogy a nemůže se dočkat, až si najde bohatého muže, který se o ni postará, a ona dá škole navždy sbohem. Koho by napadlo, že to je učitelka!

Video

Upoutávka na film Zkažená úča (v kinech od 28.7.2011)
Zdroj: Falcon

Konec konců i ona by s nenáviděnou školou ráda skončila. Když se s ní rozejde snoubenec, vymyslí plán. Ale o bohatého a pohledného náhradníka soupeří s kolegyní Amy. Její plány a jejich následky šokují studenty, spolupracovníky, a někdy i ji samotnou.

USA 2011, 92 min., režie: Jake Kasdan, hrají: Cameron Diazová, Justin Timberlake, Jason Segel a další.