Zpěvákův management podle serveru uvedl, že Gott byl nachlazen, organizátoři však akci zrušit nechtěli. Proto byl využit playback. Stížnosti na délku koncertu budou prý prošetřeny.

Koncert pro asi 460 posluchačů trval podle serveru moz.de včetně přídavků asi 40 minut. Podle smlouvy měl být pětačtyřicetiminutový plus přídavky, tedy asi hodinový.

"Nyní necháme právně prozkoumat, jestli byla smlouva naplněna. Lidé se cítí podvedeni," uvedla pořadatelka Kathrin Henckové z organizace TOR s tím, že byl navíc původně domluven živý koncert.

Koncert zrušit nechtěli

Gottův manažer Wolfgang Kaminski v neděli podle serveru moz.de vysvětlil, že zpěvák měl nemocné hlasivky, což pořadateli dopředu oznámili.

"Organizátora akce jsme o tom informovali tři dny před koncertem. Museli bychom koncert zrušit, ale to pořadatel v žádném případě nechtěl. Proto jsme (jako řešení) nabídli playback," citoval manažera německý server.

Gott sám chtěl podle Kaminského raději akci odřeknout, protože prý plný playback využívá jen velmi nerad.

"Bylo mu to trapné a také my jsme toto řešení nepovažovali za šťastné. Ale chtěli jsme pořadateli pomoci, protože (finanční) škody by při odřeknutí koncertu byly mnohem větší. V žádném případě jsme nechtěli nikoho ošidit," řekl Kaminski. Navíc prý Karel Gott odzpíval, co mohl, s playbackem.

Hencková podle moz.de potvrdila, že pořadatelé o zpěvákově nachlazení věděli: "Nechtěli jsme koncert v žádném případě odříct." Prý však chtěli publikum o zpěvákově zdravotní indispozici informovat, ale Gottův management je údajně zavázal k mlčenlivosti. Hencková tvrdí, že před Gottovou zkouškou s playbackem museli dokonce posluchači odejít ven, aby se to utajilo. Přitom podle Henckové bylo již při této zkoušce zřejmé, že Karel Gott zpívat vůbec nemůže.

Gott: Lituju, že jsem se nechal přemluvit

Karel Gott se ve středu vůči tvrzení pořadatelky ohradil. Podle něj pořadatelé s vystoupením na playback souhlasili a k show jej přemluvili bez ohledu na jeho nemocné hlasivky.

"Ta paní se snaží všelijakými způsoby přijít k nějakým penězům. Pořadatelé nejdříve souhlasili s vystoupením na playback a pak si stěžují," řekl ve středu Gott. Dodal, že právní zastoupení jeho německého managementu již pořadatelku kontaktovalo, aby s ní tuto záležitost konzultovalo. On osobně ji považuje za uzavřenou.

"Je to pro mě poučení, lituju, že jsem se nechal přemluvit. Snažil jsem se pořadatelům vyjít vstříc, přestože jsem jenom mohl předložit potvrzení o svých nemocných hlasivkách a koncert odvolat. Místo ocenění mě ale pomluvili," sdělil Gott. Populární zpěvák upozornil, že i na playback musí zpívat naplno, protože nejde o žádnou "pantomimu".