Na dřevěné scéně se objeví během sezóny beznadějně vyprodaný Ledňáček hereckého tria František Němec, Petr Kostka  a Alena Vránová. Chantal Poullainovou a Oldřicha Kaisera uvidí diváci opět ve hře Šest tanečních hodin v šesti týdnech. Kaiser je rovněž hlavní postavou hořké komedie Jeffreymu je šoufl a s Jiřím Lábusem vystoupí letos i v hostujícím představení U Tlučhořů podle populárního rozhlasového seriálu.

Láskou posedlí a Origami

Vilma Cibulková a Miroslav Etzler jsou protagonisty hry Láskou posedlí, Cibulková s Helenou Dvořákovou, Pavlem Baťkem a Vojtěchem Kotkem se objeví na letní scéně i ve španělské hře s dobrodružnou zápletkou a tajuplným s názvem Origami, která měla nedávno v Ungeltu premiéru. A Jana Štěpánková se Zlatou Adamovskou excelují v ženské komedii Na útěku.

V Divadle Ungelt se hraje Origami.

V Divadle Ungelt se hraje Origami.

FOTO: archiv, Právo

Pět let patří k programu Letního Ungeltu i koncerty, na něž si Marta Kubišová zve hosty. Letos to budou Petra Janů, Marie Rottrová, Hana Hegerová, Věra Špinarová, Lucie Bílá, Kamil Střihavka, Václav Neckář, Richard Krajčo, Aneta Langerová a Jiří Schmitzer. Pět koncertů se uskuteční na začátku a pět na konci sezóny Letního Ungeltu. Pokud počasí dovolí, celkem se pod širým nebem na Novém Světě odehraje 54 představení.