Shirley Basseyovou považuje hodně lidí za typickou afroamerickou zpěvačku, ale ve skutečnosti se narodila ve Walesu, kde se také koncem 50. let proslavila. Skutečnou pop hvězdou se ale stala v polovině 60. let, když nahrála písně k bondovkám a prorazila i v Americe.

Přestože si už léta užívá svůj hudební polo-důchod v Monaku, rozhodla se dvaasedmdesátiletá zpěvačka natočit nový materiál. Řada z nových písní alba Performance zapadá do klasického mustru dramatického orchestrálního popu z 60. let, ale o úplné retro se nejedná. Některé svižnější kousky a také modernější aranže napovídají, že se na albu podílely mladší ročníky (Manic Street Preachers, KT Tunstall, Kaiser Chiefs a další).

Shirley tak (nejen spoluprací s těmito skupinami) připomíná svého krajana, nezmara Toma Jonese. Pozitivní je, že její hlas ani ve vysokém věku nezní unaveně, má mohutný tah a dostatečný rozsah. Na desce najdeme špičkové tracky (devátý a druhý) i průměrnější, ale nic vyloženě nudného. Velká dáma světového popu nikdy nenatáčela úplné hlouposti a ani na této pozdní "placce" se k tomu nesnížila.

Celkové hodnocení: 70 %