Žánrové filmové přehlídky, divadelní představení nebo televizní ateliér, k tomu všemu by v budoucnu měly sloužit prostory malého kina, které se nachází ve vilové čtvrti Ořechovka v Praze 6. Současný majitel chce investovat do nové podoby biografu několik miliónů korun.

 

Do těch prostor už nikdo minimálně dvacet let nic nedal, jsou úplně vybydlené, Lubomír Procházka, NAP Production

"Ale je to tu nádherné a byla by škoda, kdyby to zahálelo,“ řekl Lubomír Procházka z firmy NAP Production, která má nyní kino v pronájmu.

Společnost, která se zabývá filmovou kulturou, převzala chátrající kino od bývalé provozovatelky zařízení Zuzany Bönischové. Ta ho vedla řadu let. Biograf podporovala i radnice šesté městské části, jejíž snahou bylo tuto kulturní památku udržet v chodu; ze svého rozpočtu uvolnila téměř jeden milión korun.

„Bylo to na týdenní festival Sbohem, opono, který byl v lednu v kině uveden u příležitosti pádu železné opony. Měl úspěch. Pak však ale paní Bönischová přestala komunikovat,“ řekla radní pro kulturu Ingrid Kejkrtová s tím, že už ji několik lidí kontaktovalo s dotazem, proč biograf nepromítá.