Česko-slovenské turné s názvem Richard Müller Best Of Tour 09 tak znamená, že prohlášení o konci pěvecké kariéry vzaly za své. Müller novinářům prozradil, že zároveň připravuje nové CD. "Po turné, pokud jej přežiju, bych si chtěl na deset dní někde odpočinout a pak budu pokračovat v přípravě desky," řekl Müller. Zpěvák by si prý přál, aby vyšla na jaře příštího roku. "Bude to takový experiment, jenž by se měl blížit stylově k mé první desce," uvedl zpěvák. Texty jsou podle Müllera už téměř hotové.

V rámci turné se uskuteční šest koncertů v České republice. Poslední z nich je v plánu v Praze 12. října v O2 areně. Šance sehnat lístek na pražský koncert je podle organizátorů minimální. Téměř všech 10 000 vstupenek si fanoušci už rezervovali. Müller své největší české i slovenské hity zahraje také v Liberci, Plzni, Ostravě a Olomouci. Posléze se turné přesune na Slovensko, kde je v plánu deset koncertů.

"Strašně se na české publikum těším," řekl Müller. "Koncert tvoří publikum a interpret, pokud jedna strana nechce, tak je to hrozné, pokud ale panuje souhra, je to skvělé," doplnil zpěvák.

V České republice se Müller naposledy oficiálně představil loni v září na festivalu Letorosty v Berouně. Významný představitel slovenské populární hudby se tehdy po dvouleté odmlce vrátil na koncertní pódia poté, co kvůli zdravotním a psychickým problémům zvažoval konec kariéry. V rozhovoru s ČTK tehdy prohlásil, že kdyby nalezl na ulici milión eur, ukončil by kariéru.

Poprvé vokalistky


Na turné Müllera doprovodí speciálně vytvořená kapela, s níž prý nyní zkouší téměř denně. "Vymysleli jsme si netradiční sestavu složenou z akustické a rockové části. Asi poprvé vystoupí na pódiu s Richardem také vokalistky," řekl Juraj Kuchárek, jenž bude hrát na bicí.

Syn známého slovenského herce Vlada Müllera počátkem 80. let pracoval jako hudební novinář. S vlastní skupinou Banket vydal album Bioelektrovízia s hitem Po schodoch. Na začátku 90. let nastartoval velmi úspěšnou sólovou dráhu. Vydal například desky Neuč vtáka lietať, 33, L.S.D., Nočná optika a Koniec sveta. V roce 2000 vyšlo album s texty Michala Horáčka - Richard Müller a hosté a o rok později 01. S americkými muzikanty natočil úspěšný Monogamný vzťah. Jeho poslední album má název 44.