Přestože se angažujete v mnoha projektech zaměřených proti rasismu, nemáte rádi, když se o vás říká, že jste politická kapela. Proč?

Je to velmi omezující, škatulky vás limitují a nic neříkají o hudbě. Jsme radši, když se lidi dozvědí, jak zníme. Vnímáme, co se děje, a píšeme o tom. Jsme uvědomělí hudebníci, ale  nejsme politici. Vyjadřovat se uměním by podle mě mělo být přirozené. Divím se, když to někdo nedělá.

K jakým tématům se nejvíce vyjadřujete?

Nedá se to říct. Když vás chytne inspirace, napíšete o čemkoli. Jako kapela nemáme žádný seznam důležitých věcí, o kterých chceme psát.

Asian Dub Foundation má šest stálých členů. Přicházejí všichni s kreativními nápady?

Řekněme, že někteří prosazují své názory agresivněji než jiní. Ale nejlepší věci vznikají náhodou, když zkoušíme. Není nikdo, kdo by jen stál vzadu a nepodílel se na výsledku.

Už vám začala festivalová sezóna. Na co se tohle léto nejvíc těšíte?

Těším se na celé léto. Minule jsem si hodně užil Colours of Ostrava, takže i to je jedna z věcí, kterých se nemůžu dočkat. A strašně rád hraju v Paříži, už abychom tam byli. Ale musím podotknout, že už jsme letos zažili úžasné a výjimečné cesty. Hráli jsme v Kolumbii a Mexiku.

Každý rok se snažíme navštívit místa, kde jsme ještě nebyli, letos to byly tyto dvě země. V Mexiku jsme měli dva koncerty, ale strávili jsme tam celý víkend, takže jsme toho stihli opravdu hodně. Viděli jsme skvělé hudební projekty, navštívili jsme aztécké pyramidy a byli jsme v kontaktu s místními. Ještě teď jsem nadšen.

Jste nadšen také, když si vzpomenete na koncerty v České republice?

Bezpochyby. Poslední koncert v Roxy v Praze byl neuvěřitelný. Hráli jsme tam už několikrát. Je to skvělé místo a lidi jsou tam jedineční. Prahu máme rádi, je to jedno ze skvělých evropských měst. Atmosféra, lidé i architektura jsou příjemné. Mám obzvlášť rád Franze Kafku a vzrušuje mě představa, že jsem v jeho městě. Četl jsem ho už jako teenager a vždy jsem chtěl Prahu poznat. Na střední škole jsem četl i knihu o Pražském jaru a o Dubčekovi.