Přestože Kajínek v Rusku není tak slavný jako v ČR, producenti se domnívají, že tamního diváka zaujme už proto, že je tento žánr v zemi oblíbený.

Kajínkovu advokátku Pokorovou bude hrát Tatiana Vilhelmová, jejího partnera si zahraje Boguslaw Linda, známý z filmu Je třeba zabít Sekala. V dalších rolích se představí např. Vladimír Dlouhý, Michal Dlouhý, Josef Klíma, Norbert Lichý nebo Václav Noid Bárta.

Režisér Petr Jákl uvedl, že film vznikal velmi dlouho: "Začali jsme o tom uvažovat před čtyřmi lety, kdy jsme oslovili přímo jeho (Kajínka), bylo víc zájemců a on se rozhodl spolupracovat s námi. Cesta to byla dlouhá, vystřídalo se sedm scenáristů, od začátku u toho byl Marek Dobeš. Já jsem za Kajínkem jezdil velmi často do vězení a ten příběh jsem prostudoval i z druhé strany, takže moje pocity nejsou založené jen na tom, že jsem vyslechl Kajínka."

Kajínek nebude sympatický filmový "rošťák" 

Jákl odmítl prozradit, jestli bude filmový Kajínek vinen, nebo nevinen. "Necháváme to hlavně na divákovi, aby si to domyslel. Rozhodně ho neukazujeme jako sympaťáka, kterého všichni  milujou," vysvětlil.

Film se bude natáčet ve skutečných věznicích včetně Mírova, odkud Kajínek utekl. Mělo by se tam objevit i konkrétní okno, kterým vylezl.

Kajínkův představitel Konstantin Lavroněnko se svěřil, že roli vnímá jako úkol, který nebude jednoduchý. Scénář je podle něj vynikající a je v něm všechno, co může herce zajímat - život, smrt, osobnost a systém.

"Cítím zodpovědnost, protože je to reálný člověk, my ale samozřejmě neděláme dokument. Doufám, že to bude umělecký film," řekl Lavroněnko.

Osmačtyřicetiletá ruská hvězda z Rostova na Donu a držitel Zlaté palmy z Cannes, sice v ČR nepatří k nejznámějším, ale pár filmů, které k nám pronikly, si získalo obdiv kritiky. 

Např. film Návrat z roku 2003 patří k vůbec nejlépe hodnoceným, dostal cenu i na festivale v Benátkách. Se stejným režisérem (Andrej Zvjagincev) natočil Lavroněnko také drama Izgnanie (nemá oficiální český název) v roce 2007.