Desku zahajují Vzpomínky (Memory), romantický hit Andrewa L. Webbera. Smyčcový megaorchestr sice nemusí každému vyhovovat, ale zde ještě celkem únosně funguje a Janů podává dobrý výkon.

Největším překvapením alba je ale fantastická píseň Mých tisíc bratří, která měla být v 70. letech součástí jakéhosi muzikálu. Ten dodnes neexistuje, ale písnička se zachovala a zní neuvěřitelně, trochu jako Marsyas nebo Kuře v hodinkách. Pěkný je i český text Zdeňka Borovce.

Rockový Gen z pera Michaela Kocába zase zní jako nahrávka Pražského výběru z 80. let, která se kdysi záhadně ztratila. Za zmínku stojí i svižná pop-rocková Stůj (Fame) s českým textem Michala Horáčka, jedním slovem lahůdka.

Já o Björnovi vím své

Jinak jde většinou o skladby prověřených zahraničních klasiků (Gershwin, Webber) a to je dobře. Co si budeme povídat, z Michala Davida prostě Webbera neuděláš a odpadky, které lze zhodnotit na pražských pódiích, v New Yorku nevezmou ani zadarmo.

Ani duet s Hanou Zagorovou Já o něm vím své (I Know Him So Well z muzikálu Chess), který složil člen skupiny ABBA Björn Ulvaeus, není špatný. I když Zagorová nemá tak řezavý hlas jako Janů, zní hezky. A jak pravil klasik: je to milá holka, prostě.

Petra Janů: Vzpomínky (Film a muzikál), Supraphon 2009