Eros Ramazzotti se narodil v roce 1963 v Římě. V polovině osmdesátých let na sebe strhl pozornost na festivalu v San Remu a přestoupil z amatérských pódií do světa "velkého" hudebního průmyslu.

Zaujal tím, že svěžím způsobem spojil italskou kantilénu s umírněnými názvuky soulu a rocku. Není ale žádným tajemstvím, že ke smlouvě s nahrávací společností mu pomohl především zjev a romantická image, která skýtá velký komerční potenciál. Na tom, že dobře zpívá, to nic nemění. 

Duety s Tinou Turner i Pavarottim

"Říkali, že nikoho z tehdejších slavných zpěváků nekopíruji a ani nepřipomínám, což mi jednak lichotilo, ale také dost pomohlo. Tenkrát jsem opravdu přišel s vlastním repertoárem a vlastními nápady, což bylo právě na startu mé nahrávací kariéry rozhodující. Měl jsem na čem stavět," říká Eros Ramazzotti.

Ramazzotti vystupoval s hvězdami, jako jsou Elton John, Rod Stewart a Joe Cocker. Obrovský úspěch mu v devadesátých letech přinesl hitový duet s Tinou Turner Cose della vita. Další duety natočil také s Cher, Andreou Bocellim, Anastaciou, Ricky Martinem i se samotným Lucianem Pavarottim.