Knížka vyšla 4. prosince a výnos jde podle přání autorky organizaci Children's High Level Group (CHLG). "Veškerý výnos jde na pomoc dětí bez rodin, mnohé z nich jsou postižené," uvedla Rowlingová.

Pohádky Barda Beedleho jsou na nejlepší cestě stát se bestsellerem roku. Ve Velké Británii se už prodalo téměř 370 000 výtisků, i u nás se prodává dobře. "Jsem nadšená, že to vyneslo tolik peněz, ráda bych poděkovala každému, kdo si knížku koupil," dodala.

Rowlingová ale nepřekonala vlastní rekord a pohádky se nestaly nejrychleji se prodávající knihou v Británii. Tento titul stále náleží pátému dílu ze slavné potterovské ságy.

Společnost Warner Bros. už usiluje o film Bajky Barda Beedleho. Jde o pět samostatných pohádek, které na sebe nenavazují, takže připadá v úvahu povídkový film, nebo také několik filmů.

Warner Bros. teprve řeší, jakou formou pohádky zfilmovat, ale panuje silný zájem uvést projekt do kin. Příběhy J. K. Rowlingové byly pro studio jistým a dlouhodobým stabilním zdrojem peněz. Jen pět dílů Harryho Pottera vydělalo přes 4,5 miliardy dolarů, což ještě nejsou konečná čísla.