Hradišťan a Jiří Pavlica: O slunovratu


V exklusivním digipacku najdete legendární CD O slunovratu obsahující hity, jako Modlitba za vodu, Karneval a další a DVD s originálním záznamem vystoupení Hradišťanu s  taneční částí souboru Hradišťan na níž se autorsky podílela choreografka Ladislava Košíková.

Představení, které se obrušovalo a zrálo v desítkách repríz, bylo zaznamenáno 31. července. 2004 v Klubu kultury v Uherském Hradišti a je proloženo uměleckými střihy a záběry, které se natáčely v Archeoskanzenu v Modré. Celková délka obrazového záznamu je téměř 120 minut.

Indies

 

 

Kryštof: Kryštof v Opeře


Letošní prosinec začal ve Státní opeře dvěma neobvyklými koncerty skupiny Kryštof, jejichž zvukový záznam se povedlo vydat jen týden po natočení.

Na akusttický koncert si ostravští Kryšof pozvali gospelový sbor Alfa Gospel Praisers, který s nimi pobyl na pódiu většinu koncertu. Takže ti, kteří se nedostali na akci, nebo z nějakého důvodu nestihli internetový přímý přenos si mohou neobvyklý počin poslechnout na CD.

EMI

 

Maroon 5: Call and Response: The Remix Album


Kalifornská pop-rocková kapela Maroon 5 má na svém koně teprve dvě řadové desky, ale už si troufla na vydání remixového alba. Osmnáct songů z dílny Maroon 5 vzali do ruky skutečná esa taneční a hiphopové scény jako Tiesto, Pharrell Williams, Paul Oakenfold, Swizz Beats, Mark Ronson a další.

Universal Music

 

 

Glasvegas: A Snowflake Fell (And It Felt Like A Kiss)


Nový objev na hudební scéně nese název Glasvegas. Mladá čtyřka pocházející z východního konce Glasgow se proslavila díky svým demo nahrávkám uveřejněným na myspace.com a díky blogu Alana McGee. Jejich debutové album Glasvegas patří mezi opěvovaná alba zejména hudebními kritiky.

Na Vánoce vydávají  speciální malé album A Snowflake Fell (And It Felt Like A Kiss) se šesti písničkami, které vydali se svým osvědčeným producentem producentem Richem Costeyem.

Sony BMG

 

 

Různí: How To Lose Friends And Alienate People


Komedie Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám byla natočena podle autobiografické knihy Tobyho Younga, ve které zachytil jak koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku. Ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. V hlavních rolích se objeví Simon Pegg, Kirsten Dunstová, Jeff Bridges nebo Megan Foxová.

I když má film premiéru za měsíc, soundtrack si můžete poslechnout již nyní. Při pohledu na seznam interpretů, by mohl stát za to. Najdete zde Duffy, The Killers, Robyn, Scissors Sisters, Leonu Naessovou či Dusty Springfieldovou.

Universal