"Úspěšné loňské tour kapely Gipsy.cz v Jižní Koreji mělo za následek i použití skladby pro reklamu," sdělil Přemysl Štěpánek z vydavatelské firmy Indies Scope Records.

Gipsy.cz se z Koreje vrátili loni v říjnu, kdy ve městě Ulsan zahráli na mezinárodním hudebním festivalu zaměřeném na world music. Kapela měla za sebou i turné po Jižní Koreji, kde vystupovala na týdnu české kultury Czech It Out - Zkuste Česko, který připravilo české velvyslanectví.

"Vzrůstající zájem o kapelu je dokumentován opětovným jihokorejským pozváním kapely na letošní podzim na předvedení nového materiálu z letošního alba Reprezent," dodal Štěpánek. Reprezent navazuje na debutovou nahrávku, za kterou obdržela kapela Zlatou desku za 10 000 prodaných nosičů.

Mluvčí kapely Silvie Marková potvrdila, že kapela opět v Koreji vystoupí. "Budou tam od 1. do 5. října a odehrají na jednom festivalu dvě vystoupení," řekla Marková.

Gipsy.cz jako první česká skupina vystupovala loni v létě na legendárním festivalu v Glastonbury. Jejich videoklip Romano Hip Hop se probojoval až do hitparády evropské MTV World Chart Express. Kapela je držitelem ceny Anděl za rok 2006 v kategorii objev roku a nově také ceny ALMA 2007 v kategorii world music. Získala cenu hudebního časopisu Filter pro nejlepší koncertní kapelu roku 2007. Loni se stal frontman kapely Radoslav "Gipsy" Banga ambasadorem kampaně EU nazvané Evropský rok rovných příležitostí.

Romský rapper a zpěvák Banga se na hudební scéně pohybuje od svých třinácti let. Na housle hraje a zpívá spolutvůrce projektu Gipsy.cz Vojta Lavička. Dalšími členy kapely jsou kontrabasista Jan Surmaj a kytarista a akordeonista Petr Surmaj.