Jednapadesátiletá Lloydová byla dosud známá zejména svou prací v britských divadlech a na operních scénách. Také především za ni ji Oxfordská univerzita jmenovala před dvěma lety hostujícím profesorem v oboru současné divadlo.

Deník Independent ji dokonce v roce 2006 zahrnul na tzv. Růžový seznam, tedy mezi stovku nejvlivnějších gayů a lesbiček v Británii. Jako nováček se tehdy probojovala na 56. pozici.

V rámci navazující úspěšné kariéry operní režisérky nastudovala i dílo Benjamina Brittena Gloriana, jejíž filmovou verzi sama natočila v roce 2000. Rok předtím jí byla nabídnuta možnost režírovat divadelní muzikál Mamma Mia!, který se stal celosvětovým hitem. Jeho letošní filmová adaptace je režisérčiným celovečerním hraným debutem. Muzikál jinak prorazil nejen na scéně londýnské kulturní čtvrti West End, ale také ve Spojených státech, na Brodwayi se hraje dodnes.

Nápad na muzikál s písničkami ABBY se jinak zrodil v hlavě producentky Judy Craymer. Trvalo jí přes deset let, než získala souhlas s jejich využitím – podmínkou bylo, že muzikál nebude mít nic společného skupinou, využije jen její písně.