De Niro se nijak netajil tím, že mu současná politika republikánského prezidenta George W. Bushe nevyhovuje.

„Posledních sedm až osm let u nás bylo hodně špatně,“ shrnul Bushova dvě volební období. Podle něj je čas na změnu. „Podporuji Obamu, hodně mu věřím. Cítím, že bude příštím prezidentem. Zlepší naše vztahy s okolním světem,“ řekl De Niro.

Novinářům pak také sdělil, že má rád jak režisérkou, tak hereckou profesi. Přiznal, že v obou směrech čerpá z vlastního života a životů svých známých a blízkých. "Jako režisér nechávám hercům hodně prostoru," prozradil svůj způsob práce za kamerou. Dobrý film podle něj ale dělají nejen režisér a herci, ale hlavně scénář, v němž musí být silný příběh a musí být dobře napsaný.

Zmínil se také o kolezích, s nimiž si v minulosti ve filmech zahrál. Zavzpomínal třeba na Bruce Willise: "Má výborný smysl pro humor. Dokáže se zasmát i sám sobě." Willis si zahrál s De Nirem ve snímku, který se v pátek promítal na úvod karlovarského festivalu, Co se vlastně stalo. De Niro k němu dodal, že ztvárnění hollywoodského světa a jeho postav většinou vychází ze skutečnosti.

Tisková konference Roberta de Niro

Novinářům ve Varech se také přiznal, že v minulosti hrál nejen ve slavných filmech, ale také účinkoval v reklamě. "Je to hodně let dozadu. Vzpomínám na reklamu na automobil," doplnil.