Intendantem festivalu je známý producent Vladimír Darjanin, který byl komisařem českého pavilónu na Expo v Japonsku a je i spoluzakladatelem jmenované společnosti. „Založili jsme ji už v roce 2002, ale kvůli mému jmenování komisařem Expa v Japonsku jsme její činnost dočasně omezili. Proto až nyní začínáme rozvíjet organizační i další aktivity,“ vysvětlil Darjanin.

Nový festival společnost připravovala přes rok. „Podařilo se nám získat významné domácí i zahraniční umělce. Spojení se jménem Dvořáka by mělo přispět k tomu, aby se festival během pěti let prosadil i v evropském kontextu,“ míní Darjanin.

Pro zakládající ročník pořadatelé získali orchestry jako Berlínský rozhlasový, Anglický komorní či Královský filharmonický z Londýna.

Zahajovací koncert s Českou filharmonií bude řídit Rumun Ion Marin, na dalších koncertech vystoupí například francouzský dirigent Charles Dutoit, houslistka Isabelle Faustová, ruský klavírista Stanislav Bunin, z našich pianista Ivan Moravec či klarinetistka Ludmila Peterková. Na každém koncertu by mělo být uvedeno alespoň jedno Dvořákovo dílo.