„Squat se mi líbil jako barvité prostředí s neokoukanými typy, kde se scházejí někteří mladí lidé z různých sociálních vrstev. Beru ho spíše jako alternativní kulturní centrum než špeluňku, kde skáčou blechy po podlaze,“ vysvětlovala scenáristka Lucie Konášová důvod, proč si mimo jiné vybrala i tuto lokalitu.

V nových dílech mají tři ze čtyř hlavních hrdinů po maturitě na gymnáziu a rozprchli se do života. Jedině Katka (Marta Issová) se jako vyléčená narkomanka vrací do školy, dodělat si maturitu. Čekají ji ale nové nástrahy v podobě drogového dealera a další konflikty s otcem (Tomáš Hanák). V druhé řadě se děj točí většinou kolem ní.

Novou postavou je Jiří Bartoška, který si zahrál primáře Martina Palouše. „Točil jsem teď rok a mám pocit, že už mám zase na nějakou dobu vyčerpáno. Mimochodem, režisér Karel Smyczek mě k hraní na tomto seriálu přemluvil na zlínském festivalu ve tři hodiny ráno,“ prozradil Bartoška, který v seriálu hraje šarmantního, mocného a movitého pána v letech, přitažlivého pro mladé slečny.