„Jestli někdo ovlivňuje veřejnost, tak je to právě televize veřejné služby. Byl jsem zděšen jakým způsobem to bylo komentováno,“ řekl Topolánek na sobotní tiskové konferenci.

ČT nabídla v pátek a sobotu dohromady více než  24 hodin živých přenosů. „Reakce diváků na naše zpravodajství jsou zcela opačné než míní premiér. Stojím  za tím, že naši reportéři odvedli práci na vysoké profesionální úrovni, “ řekl v neděli Právu pověřený ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich.

„Diváci, kteří přenosy sledovali, si jistě udělali sami obraz, kdo odvedl špičkovou práci, zda politici nebo naši moderátoři,“ poznamenal mluvčí televize Ladislav Šticha.

ON-LINE Reportáže: První pokus o zvolení prezidenta
Pátek: Šest hodin obstrukcí a dvě kola na poslední chvíli
Sobota: Mizení zákonodárců a obviňování z manipulace
Diváci měli zájem
Sledovanost přenosů jak na ČT jedničce, tak na ČT 24 byla  podle informace oddělení výzkumu ČT, vysoká.

V pátek se na ČT jedničku dívalo od 10 hodin 671 tisíc lidí, od 13.30 hodin 733 tisíc diváků, od 18.45 na ČT dvojku 801 tisíc diváků. Na ČT 24 se sledovanost pohybovala nad 100 tisíc diváků.V sobotu sledovanost neklesla. ČT dvojku od 9.30 do 16.00 hodin vyhledalo 752 tisíc lidí, v čase od 13.45 do 14.30 dokonce přes milión diváků. ČT 24 se dívalo kolem 100 tis. diváků.


Druhou volbu prezidenta v pátek 15. února bude ČT opět vysílat živě na ČT 24 a simultálně na ČT jedničce a večer na ČT dvojce. Pokud volba přesáhne do soboty, tak na ČT 24 a ČT dvojce.