Vítězové 24 kategorií budou slavnostně vyhlášeni v hollywoodském  Kodak Theatre. Nejlepším filmem se zřejmě stane buď Babel režiséra Alejandra Gonzáleze Iňárritua, nebo kriminální drama Skrytá identita Martina Scorseseho. Ten je také favoritem na nejlepšího režiséra. Podle BBC je Skrytá identita hitem v sázkových kancelářích.

Z dalších filmů by pár cen měla posbírat i Malá Miss Sunshine a Královna. Představitelka britské královny Helen Mirrenová je favoritkou na nejlepší herečku. Nějaká soška snad zbyde i na Dopisy z Iwo Jimy Clinta Eastwooda. Muzikál Dreamgirls Billyho Condona má osm vedlejších nominací, nefiguruje ale v kategoriích nejlepší film, nejlepší režie a nejlepší herci v hlavních rolích.

Přípravy na ceremonii jsou v plném proudu, zlaté sochy Oscarů už stojí na místě a před budovou Kodak Theatre je připravena obří tribuna. O víkendu se už v Hollywoodu udělovala různá odborná ocenění (např. Potomci lidí mají cenu za nejlepší adaptovanou knihu, Královna za kostýmy, Casino Royale za design a muzikál Dreamgirls za zvuk).