"Podáváme žalobu podpořenou vyjádřením soudního znalce," řekl ve čtvrtek Novinkám mluvčí České televize Martin Krafl. Autor scénáře Jakub Horák doslova uvedl, že Rada zneužila posudek znalce z oboru klinické psychologie a sexuologie Slavomila Hubálka. Právě o jeho vyjádření se prý Rada při udělení pokuty opírala.

"Existuje samozřejmě mnoho věcí daleko důležitějších, než je náš animovaný seriál a ironizace školních sexuologických přednášek. Nicméně celá záležitost je tak absurdní a komická, že se o ní musím podělit," vysvětlil Horák a přiložil i vyjádření soudního znalce Hubálka.

"Dle mého přesvědčení odvysílání tohoto dílu nemohlo ohrozit mravní vývoj prepuberálních dětí, neboť mu nerozumí a jako takové je nezajímá. Některé děti z toho mohou být zmatené," napsal znalec.

Bůh zabije koťátko

Celá kauza se svým tragikomickým nádechem hodně blíží sporům kolem amerického seriálu South Park. Pakárna se ho snažila napodobit a pohybovala se hodně na hranici vkusu, což zmiňuje i soudní znalec. Zabývá se např. i skupinovou onanií a mluví se v ní o různých deviantních představách jednotlivých postav. 

V seriálu se naráží i na výrok Sigmunda Freuda z roku 1900 o tom, že masturbovat je normální (dámy a pánové, každý z vás někdy v životě onanoval a kdo z vás to popírá, onanuje dodnes). Jedna postava se pak od jehovistů dozví: "Pokaždé když onanuješ, Bůh zabije koťátko!"