Hlavní obsah

Žena vyskočila z hořícího domu oknem ve třetím patře

Bytový dům hořel v noci v Rudolticích na Lanškrounsku. S ohněm bojovalo 13 jednotek hasičů. Zraněna byla žena, která vyskočila z okna ve třetím patře. Utrpěla zlomeniny a vážné popáleniny. Další lidé byli evakuováni.

Žena vyskočila z hořícího domu oknem ve třetím patře

K požáru vyjížděli hasiči před druhou hodinou ráno. Při jejich příjezdu už byla celá střecha domu, ve kterém je třináct bytů, v plamenech. Požár zasáhl osm bytů v podkroví.

„Při požáru byla zraněna žena, která vyskočila z okna ve třetím patře. Utrpěla zlomeniny a popáleniny na 60% těla. Na popáleninové centrum ji transportoval vrtulník,“ řekla mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Dům museli urychleně opustit všichni obyvatelé domu. Celkem hasiči vyvedli do bezpečí jednu těhotnou ženu, asi pětileté dítě a tři muže. „Zasahovalo celkem 19 hasičských vozidel, s ohněm bojovalo 71 mužů. Požár jsme dostali pod kontrolu ve čtyři hodiny ráno,“ doplnila Horáková.

Ve čtvrtek ráno na místo dorazili vyšetřovatelé, kteří zjišťují příčiny požáru. Škoda zatím nebyla vyčíslena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků