Hlavní obsah
Testování na koronavirus Foto: Benoit Tessier, Reuters

Žena v karanténě v Ostravě venčila psa a stýkala se se sousedy

Další případ nezodpovědného pacienta, který i přes nařízenou karanténu nedodržoval nařízená opatření, prověřuje ostravská policie. Žena mimo jiné venčila psa a stýkala se se svými sousedy. Případem se nyní zabývají krajští hygienici.

Testování na koronavirus Foto: Benoit Tessier, Reuters
Žena v karanténě v Ostravě venčila psa a stýkala se se sousedy

Na případ přitom strážníky ve středu pozdě večer upozornili právě lidé, kteří ženu znají. Hlídka po příjezdu přistihla třiatřicetiletou ženu na procházce se psem, a to bez roušky.

„Po spatření hlídky si tato žena roušku ihned nasadila. Žena k celé situaci uvedla, že po prvním pozitivním testování na covid-19 byla testována ještě třikrát, kdy dva testy byly negativní a třetí výsledek ještě nezná. Strážníci dále zjistili, že žena před jejich příjezdem seděla na lavičce se svou kamarádkou, která z místa před příjezdem hlídky odešla,“ uvedl mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů.

Kamarádka to následně strážníkům potvrdila a řekla, že o pozitivním testu ženy ví. Lustrací následně strážníci zjistili, že 33letá žena byla skutečně pozitivně testována na koronavirus a má nařízenu karanténu.

„Jelikož bylo na místě dáno podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána Policie České republiky, která si celou věc převzala k dalšímu opatření,“ uvedl mluvčí.

Policie ČR na případ upozornila Krajskou hygienici stanici v Ostravě, která se případem zabývá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků