Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Luděk Fiala, Novinky

Žena přistižená při krádeži v hájence vběhla pod kola nákladního auta

Těžké zranění utrpěla dvaatřicetiletá žena, jež v pondělí vběhla pod kola nákladního auta nedaleko Hevlína na Znojemsku. Žena prchala od hájovny, kde ji myslivec přistihl při krádeži. Dvěma dalším údajným zlodějům se podařilo zmizet, brzy je ale dopadli policisté.

Ilustrační foto Foto: Luděk Fiala, Novinky
Žena přistižená při krádeži v hájence vběhla pod kola nákladního auta

Dramatická událost se odehrála v pondělí ráno. Zloději přelezli plot a prohledávali hájovnu. Když k budově přijížděl myslivec, dali se na útěk. Muž se pokusil ženu zadržet, a to i přesto, že jej ohrožovala elektrickým paralyzérem a kovovým klíčem. Žena se mu ale vysmekla a utíkala k silnici.

"Právě tudy projíždělo nákladní auto. Řidič se snažil nárazu zabránit, strhl volant, ale ke střetu bohužel nakonec došlo. Dvaatřicetiletá žena utrpěla těžké zranění. Záchranáři ji ošetřili a převezli do nemocnice," uvedla mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

Policisté pak začali pátrat v okolí a brzy zadrželi další dva údajné zloděje, jejichž auto zůstalo po přistižení stát u hájovny. Dva muži z Břeclavska už v minulosti byli souzeni za jiné krádeže. Nyní znovu skončili v policejní cele a čeká je další trestní stíhání. Policie se případem zabývá pro podezření z pokusu o krádež a ublížení na zdraví. Pachatelům hrozí až tříletý trest vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků