Hlavní obsah
 

Z neschopenky řídil drogový byznys, plány gangstera Papeže utnula zásahovka

Kriminalisté a celníci zadrželi muže z Českých Budějovic podezřelého z drogového byznysu ve velkém. Společně s ním obvinili i další čtyři lidi z jihu Čech a jednu ženu z Prahy. Vyšetřovatelé hovoří o citelném zásahu do drogové scény, zadržený muž přezdívaný Papež a jeho gang jsou podle nich velcí hráči, kteří si měli nelegálními obchody přijít na zhruba 12 milionů korun.

 
Z neschopenky řídil drogový byznys, plány gangstera Papeže utnula zásahovka

„Celníci z protidrogové jednotky případ prověřovali půl roku. Společně s kriminalisty zjistili, že tato šestičlenná skupina zásobovala pervitinem celý Jihočeský kraj a příhraniční části Rakouska,“ informoval v úterý o případu mluvčí policie Jiří Matzner.

Výdělky gangu vyšetřovatelé spočítali na zhruba 12 milionů korun. Podle kriminalistů Papež vykupoval pervitin od překupníků z celé České republiky a převážel jej do Českých Budějovic. Zde měl v pronajatých kancelářích a také v garáži mezisklady.

Drogy, které našla policie při domovních prohlídkách

Foto: Celní správa ČR

„Nákupní cenu znal pravděpodobně jen on, a tak zbylým pěti členům gangu jihočeské ceny diktoval podle svého. Pětice pak drogu dostávala k menším dealerům a na ulice jihočeských měst. Členové skupiny dokázali, každý za jeden den, přeprodat dávky za 20 tisíc korun,“ popisoval praktiky gangu Matzner.

Policie zabavila při zátahu na Papežův gang i luxusní mercedesy

Foto: Policie ČR

Obviněný podle policie vše řídil coby zaměstnanec bezpečnostní agentury, přičemž v minulých měsících byl v pracovní neschopnosti.

„Bude asi jen dobře, pokud zůstane mnoho let za mřížemi, podle posbíraných indicií a výslechů měl totiž velké plány na expanzi se svým gangem do Holandska. Co by to znamenalo pro drogovou scénu v kraji, lze jen těžko odhadnout,“ zmínil Matzner.

Zadržení podezřelého muže přezdívaného Papež

Foto: Policie ČR

Policie provedla s celníky řadu domovních prohlídek. Při zásahu 27. února letošního roku zajistili specialisté také luxusní mercedesy.

Papež převážel před zadržením 400 gramů pervitinu a jak sám přiznal, bál se avizovaného lockdownu a omezení pohybu přes hranice okresu.

Členové jihočeského Papežova gangu si prodejem pervitinu přišli podle policie na miliony korun

Foto: Policie ČR

Všech šest členů gangu čelí obvinění z výroby drog a hrozí jim před soudem až dvanáct let vězení. Pět obviněných je ve vazbě a jeden muž ze Strakonicka unikl před zatčením za hranice.

Před Papežem zadrželi Satana

Jihočeská policie hlásila podobný úspěch již v lednu, kdy po roce a půl sledování a prověřování zadržela opět společně s celníky gang z Prachaticka, který měl zásobovat celý Jihočeský kraj. Kriminalisté v případu obvinili tři podezřelé. Bossem celé skupiny byl muž (37) z Vimperska, kterému se přezdívalo Satan.

Podle kriminalistů Papež vykupoval pervitin od překupníků z celého Česka

Foto: Celní správa ČR

Jde o bývalého zápasníka, ze kterého měli odběratelé drog velký strach. Kriminalisté u něj našli samopal i revolver, kterými zřejmě své „obchodní partnery“ zastrašoval.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků