Hlavní obsah
 

Vykopnuté dveře, ukradená kola: Gang řádil v ulici vchod za vchodem

Značnou dávku drzosti předvedla skupina podezřelých, které zaznamenala bezpečnostní kamera při řádění v Brně. Podle policie zkoušeli zvoněním, jestli jsou lidé doma, a když se nikdo neozýval, vykopli dveře a kradli. Policie po gangu pátrá.

 
Vykopnuté dveře, ukradená kola: Gang řádil v ulici vchod za vchodem

Případ se stal počátkem dubna v brněnských Maloměřicích. „Troufalí zloději chodili dům od domu a zvoněním zkoušeli přítomnost majitelů. Jakmile však zjistili, že je příbytek prázdný, dali se pohotově do práce,” sdělil ve středu mluvčí policie Petr Vala.

Podezřelí podle policie nejméně v jednom případě násilím vykopli vchodové dveře a prohledali vnitřek obydlí, ze kterého sebrali dvě kola a ujeli.

Podezřelé zachytila kamera v brněnských Maloměřicích

Foto: Policie ČR

„Očividně stejná partička má pak na svědomí minimálně ještě jedno vloupání. Z nedalekého rodinného domku totiž sebrali značkový notebook,” upřesnil mluvčí s tím, že celkem je škoda vyčíslena na bezmála 30 000 korun.

Podezřelé zaznamenala bezpečnostní kamera, kriminalistům se je ale stále nepodařilo vypátrat, obrátili se proto nyní na veřejnost s prosbou o pomoc.

Skupina podezřelá z krádeží v Brně

Foto: Policie ČR

Jeden z mužů měl tmavé krátké vlasy, světlou mikinu a tmavé kalhoty. „Jeho komplic měl taktéž tmavé nakrátko střižené vlasy. Na sobě měl tmavou bundu s dlouhým rukávem, tmavé tričko s bílým nápisem a tmavé tepláky. Na nohou měl tmavé boty s bílou podrážkou,” uvedl Vala.

Na místě činu byla s dvojicí podle policie ještě žena s tmavými vlasy svázanými do culíku. Měla maskáčovou kšiltovku a rovněž bundu.

Případní svědci se mají ozvat na linku 158 nebo přímo na brněnské kriminalisty na čísle 974 625 469. Policie případ vyšetřuje jako krádež a porušování domovní svobody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků