Hlavní obsah
 

Vyhublá fenka kulhala v kotci mezi výkaly. Ale je veselá, namítala majitelka

Ve značně zbídačeném stavu byla fena zlatého retrívra, kterou objevili brněnští strážníci v zahrádkářské kolonii v Brně – Řečkovicích. Zvíře, které kulhalo, bylo v kleci s boudou, kde žilo mezi výkaly a nemělo podle městské policie co jíst. Majitelé zvířete, které strážníci kontaktovali, ovšem tvrdili, že se o něj starají a že je to veselý pes. Fenka skončila v útulku, kde se její stav zlepšil.

 
Vyhublá fenka kulhala v kotci mezi výkaly. Ale je veselá, namítala majitelka

Strážníci fenku našli v pondělí. „V kotci obehnaném mříží byl silně podvyživený zlatý retrívr, který působil velmi zanedbaně. Psovi zřetelně vystupovala žebra, byl špinavý od bláta, kulhal a při chůzi se dokonce i svalil na zem,” popsal v pátek situaci mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Zvíře nemělo v kotci misku s krmivem ani nádobu s vodou. Podle Ghanema jeho kolegové našli jen převržený kbelík, který ale byl podle svědka z okolí zahrádky na zemi ve stejné poloze prý už týden.

„K zabezpečenému pozemku přijela i hlídka psovodů městské policie a potvrdila, že je zvíře ve špatném stavu a bude potřebovat veterinární péči,” upřesnil Ghanem.

Z katastru strážníci zjistili, kdo je majitel pozemku, a nakonec vyhledali rodinu, které pes patří.

Stav fenky se po infuzi na veterině zlepšil

Foto: MP Brno

„Majitelé strážníky ujišťovali, že fenku pravidelně venčí a krmí a že je pouze sešlá věkem. Když hlídku pustili na pozemek a otevřeli mříž, strážníci si všimli, že bouda je plná bláta a psích výkalů,” poznamenal mluvčí.

Majitel tvrdil, že dával týž den do kotce psovi potravu. Když strážníci zmiňovali, že fenka nevypadá dobře, majitelka uvedla, že je ale veselá.

Případ strážníci předali státní policii s podezřením na trestný čin týrání a psa odvezli k veterináři. „Po podání infuzí se jeho stav do druhého dne znatelně zlepšil a odezněl i silný třes způsobený pravděpodobně zesláblostí,” dodal Ghanem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků