Hlavní obsah
Pavel Záruba, odsouzený za vraždu 16leté stopařky, byl ve středu znovu u Krajského soudu v Táboře. Foto: Pavel Orhoz, Právo

Vražda šestnáctileté stopařky se po dvanácti letech vrací k soudu

Krajský soud v Táboře začal ve středu rozhodovat, zda obnoví řízení s 37letým Pavlem Zárubou z Protivína. Před dvanácti lety ho poslal na dvacet let do vězení za vraždu šestnáctileté stopařky. Nyní soudní senát zkoumá nové skutečnosti.

Pavel Záruba, odsouzený za vraždu 16leté stopařky, byl ve středu znovu u Krajského soudu v Táboře. Foto: Pavel Orhoz, Právo
Vražda šestnáctileté stopařky se po dvanácti letech vrací k soudu

Ve středu vypovídali dva svědci, kteří připustili, že dívku mohl zavraždit i jejich známý Václav Nouzecký, také z Protivína, recidivista, jenž je v této době také ve výkonu trestu.

„Vyhrožoval mi v baru, že mě podřeže nožem jako tu holku. Bylo to bezprostředně poté, co se to stalo,“ sdělila svědkyně, která o podezření, že vraždu mohl spáchat Nouzecký, psala Zárubovi v dopisech už před časem i do vězení. „Vím, že by to Pavel, tak jak jsem ho znala, nebyl schopný udělat,“ prohlásila svědkyně.

Další vězeň potom vypovídal, že Nouzecký se měl zfetovat asi v roce 2007 ve vězení a mluvil i o vraždě dívky s tím, že slyší hlasy mrtvých. „Veřejné tajemství po basách je, že to Pavel neudělal,“ prohlásil svědek. Pavel Záruba ve středu vypovídal na svou žádost bez přítomnosti veřejnosti.

Tělo našel houbař

K smrti mladé studentky Obchodní akademie v Písku došlo podle rozsudku 16. května v roce 2002, kdy jí Záruba ještě ve městě na výpadovce kolem 14. hodiny zastavil. Jeden z utajených svědků soudu vypověděl, že dívka nastoupila do modrého Zárubova fordu a odjela s ním.

Kdy a kde dívka zemřela, se přesně zjistit nepodařilo, ale její tělo náhodný houbař nalezl v lese u Vítkova, což je zhruba 10 kilometrů od Písku. U soudu se nepodařilo vzhledem ke stavu těla prokázat, zda Záruba svou oběť znásilnil. Za znásilnění si však už předtím odpykával tříapůlletý trest.

O tom, zda soud kauzu vraždy obnoví, ve středu senát zatím nerozhodl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků