Hlavní obsah
Požár vánočního stromku způsobila zapálená prskavka. Foto: Profimedia.cz

Ve Statenicích se popálili dva lidé při požáru vánočního stromku

Ve Statenicích u Prahy se na Štědrý den popálili dva lidé při požáru vánočního stromku. Ošetřili je záchranáři. Plameny napáchaly škodu 400 000 korun. Příčinou byla nedbalost, oheň se rozšířil od zapálené prskavky, sdělila mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Požár vánočního stromku způsobila zapálená prskavka. Foto: Profimedia.cz
Ve Statenicích se popálili dva lidé při požáru vánočního stromku

Požár v obývacím pokoji se podařilo lidem zlikvidovat ještě před příjezdem jednotek. Hasiči oheň už pouze dohasili, překontrolovali poškozené obložení a vyvětrali zakouřené prostory.

Jinak měli hasiči podle Kostkové poměrně klidnou štědrovečerní službu. Zaznamenali 23 výjezdů, zatímco průměrně jich mívají kolem čtyř desítek. Nejvíce výjezdů bylo na Mladoboleslavsku a Mělnicku. Většinou šlo o technickou pomoc nebo likvidaci následků dopravních nehod.

U požárů hasiči zasahovali jen ve třech případech. Odpoledne likvidovali požár ve vinotéce v uzamčeném domě, kde kvůli špatně uhašené svíčce hořel adventní věnec a plastový stůl, na němž byl položen. Hasiči museli do domu vniknout násilím. Požár včas zlikvidovali, takže vznikla jen tisícikorunová škoda.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků