Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Utopila se mi rodina, tvrdil podvodník. Žena z Těšína mu poslala přes milion

Další případ takřka bezmezné důvěry vůči neznámému člověku vyšetřuje moravskoslezská policie. Šedesátiletá žena podle kriminalistů poslala 1,2 milionu korun muži, do kterého se zamilovala po internetu. Oběť uvěřila vyprávění o tom, že dotyčný přišel o rodinu při námořní tragédii a rád by se ženou navázal bližší vztah.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Utopila se mi rodina, tvrdil podvodník. Žena z Těšína mu poslala přes milion

Šedesátiletá žena navázala virtuální vztah s neznámým člověkem na jaře. Muž jí přes sociální sítě tvrdil, že mu tragicky zahynula celá rodina na lodi a že by rád navázal vztah se sympatickou paní. Žena z Českého Těšína jeho pohádkám uvěřila, stejně jako tomu, že za ní chce do Česka přijet.

„Bylo ale zapotřebí finančně uhradit cestovní náklady a další náležitosti. A tak paní zasílala v průběhu měsíců různé částky, v součtu přes 1,2 milionu korun. Přesto muž dosud do republiky nedorazil a peníze nevrátil,“ uvedla ve čtvrtek mluvčí policie Soňa Štětínská.

Na rizika spojená s internetem a sociálními sítěmi přitom policie pravidelně upozorňuje. Stává se, že důvěřivci někdy přicházejí o celoživotní úspory, které zasílají neznámým lidem. Ti se například vydávají za americké vojáky s těžkým životním osudem, milionáře, kteří slibují společnou budoucnost a hledají protějšky právě v České republice, nebo tvrdí, že jsou zadržováni piráty a potřebují finanční pomoc pro osvobození.

„O daném tématu je potřeba hovořit. Apelujeme tedy rovněž na rodinné příslušníky a známé osob bez partnera, ať s nimi tuto záležitost proberou s upozorněním nepodléhat citovým sdělením neznámých osob skrze sociální sítě, řádně si vše prověřit a podobně. Sociální sítě se vyznačují obrovskou anonymitou a je potřeba učit se s informacemi pracovat,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků