Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ubodal těhotnou přítelkyni, ale k soudu nepřišel. Po pádu z okna ztratil paměť

Brutální vraždu těhotné dvacetileté dívky začal ve středu řešit královéhradecký krajský soud. Z hrůzného činu byl obžalován pětatřicetiletý David D., který však k soudu nedorazil. Po činu totiž vypadl či vyskočil z okna a nevratně ochrnul. Z hlavního líčení se omluvil, jelikož je nadále v péči lékařů. Podle obžaloby ubodal svou přítelkyni dvaadvaceti ranami nožem.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Ubodal těhotnou přítelkyni, ale k soudu nepřišel. Po pádu z okna ztratil paměť

Celá tragédie začala velkou láskou, která však dlouho nevydržela a po napětí a hádkách skončila brutální vraždou. K osudnému konfliktu mezi obžalovaným Davidem D. a jeho těhotnou přítelkyní došlo loni v září v Jablonném nad Orlicí. Ubodání přítelkyně dvaadvaceti ranami si však obžalovaný podle své výpovědi údajně nepamatuje.

V osudný den mělo dojít k hádce, po které ho měla družka vyhazovat z bytu. „Podala mi nápoj, po kterém jsem začal zvracet. Myslel jsem, že jsem otrávený. Poté jsem za ní přišel do kuchyně, zezadu jsem ji chytil a začal s ní třást. Ona se otočila a bodla mě do hrudníku. Pak už si nic nepamatuji,“ uvedl v přípravném řízení obžalovaný muž.

Podle státního zástupce Milana Vacka však znalci u obžalovaného žádnou otravu ani poškození sliznice nezjistili. Ani žádná bodná rána u něj neměla být zjištěna, pouze nějaká povrchová zranění.

Jelikož byl na místě v době činu sám jen s obětí, tak to do detailu jasné není.
Státní zástupce

Naopak obžaloba muže viní z toho, že své dvacetileté přítelkyni zasadil dvaadvacet ran patnácticentimetrovým kuchyňským nožem. „Poškozená byla v době útoku při vědomí a aktivně se mu bránila. Její schopnosti vnímání a prožívání bolesti byly zachovány po dobu několika minut, přičemž po tuto dobu poškozená vnímala velmi intenzivní bolest,“ stojí v obžalobě. Na následky zranění těhotná dívka na místě činu zemřela.

„Bezprostřední příčinou smrti bylo zakrvácení dutiny hrudní v důsledku mnohočetných bodných a bodnořezných ran hrudníku s poraněním obou plic a hrudní aorty,“ upřesnil Vacek.

Podle státního zástupce se muž po činu zřejmě pokusil spáchat sebevraždu v okamžiku, kdy si uvědomil, co udělal. „Jelikož byl na místě v době činu sám jen s obětí, tak to do detailu jasné není,“ upřesnil státní zástupce.

Žárlil na mladé kluky

Obžalovaný David D. v přípravném řízení uvedl, že žárlil na mladé kluky, kteří jí volali a často za ní přes týden chodili. On sám přes týden jezdil kamiónem a domů se vracel jen na víkend.

„Myslím, že se hádali pořád. On snad měl mít nějaké dluhy. Ale když čekali rodinu, věřila jsem, že se to urovná,“ vypověděla u soudu matka ubodané dívky, která potvrdila, že věděla minimálně o jednom útoku ze strany obžalovaného, na její dceru. Při něm měla přijít o část zubu.

„Ten večer mi sestra volala a s pláčem mi řekla, že ji napadá a málem jí zlomil ruku. Řekl jsem jí, ať hned zavolá policii a vyhodí ho. Po hodině mi z jejího telefonu přišla SMS, že už je vše v pořádku, tak to mě uklidnilo,“ uvedl u soudu bratr dívky, který si však později uvědomil, že tu zprávu nemusela psát ona.

Hlavní líčení bude pokračovat do pátku. Vypovídat by měli soudní znalci a další svědci. Obžalovanému hrozí za brutální čin patnáct až dvacet let vězení, případně až výjimečný trest.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků