Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Archiv, Právo

Tramvaj se v zastávce rozpojila, řidič si toho nevšiml a odjel

Scénu podobnou těm z akčních filmů, kdy hrdina odpojí v jedoucím vlaku vagóny či lokomotivu, zažili na vlastní kůži v úterý ráno cestující jedné z tramvají v Brně. Při odjezdu ze zastávky Hrnčířská se totiž souprava rozpojila a jeden vagón zůstal stát na místě, zatímco druhá polovina soupravy se vzdalovala.

Ilustrační foto Foto: Archiv, Právo
Tramvaj se v zastávce rozpojila, řidič si toho nevšiml a odjel

Na vině byla technická závada, spřáhlo mezi vozy nevydrželo a rozpojilo se. Nikomu se naštěstí nic nestalo, ze stojící tramvaje se ale lidé museli dostat tak, že rozbili dveře.

„Jednalo se o technickou chybu, problém nastal už ve vozovně, kde si toho řidič ale nevšiml a se soupravou normálně vyjel. Na jedné ze zastávek pak spřáhlo mezi vozy nevydrželo a část soupravy zůstala stát. Cestující nebyli ohroženi, protože stojící vůz byl zabrzděný. I kdyby spřáhlo povolilo při jízdě, odpojený vagón by se automaticky zabrzdil,“ řekla mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Hailichová s tím, že podobnou situaci nepamatuje.

Kuriózní na celém případu je i to, že řidič tramvaje si všiml teprve na další zastávce, že mu půlka soupravy chybí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků