Hlavní obsah
Reflexní prvky mají větší svítivost Foto: Martin Žemlička, Novinky

Štěně ani kotě ze Švédska nedorazily, podvodník jen shrábl peníze

Dva takřka totožné případy podvodu na internetu řeší brněnští policisté. Kupující při nich poslali tisíce korun prodejci nabízejícímu v jednom případě kotě a v druhém štěně. Peníze zatím neznámý podvodník shrábl, mazlíčka se ale zákazníci nedočkali.

Reflexní prvky mají větší svítivost Foto: Martin Žemlička, Novinky
Štěně ani kotě ze Švédska nedorazily, podvodník jen shrábl peníze

První obětí je mladá dívka z Brněnska, která zatoužila po koťátku britské krátkosrsté kočky. Při hledání narazila na inzerát, který ji zaujal a s prodejcem začala čile korespondovat. Ten jí oznámil, že je sice ve Švédsku, ale koťátko že není problém poslat letecky s mezipřistáním v Polsku.

„Okamžitou platbou tak putovalo více než deset tisíc korun. Další téměř tři tisíce, které chtěl prodejce za krmení, potřebnou péči a ochranu zvířete, už podvedená žena nezaplatila a případ oznámila policistům,“ řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Ve stejný den se na policisty obrátil i pětačtyřicetiletý muž, který se ze Švédska nedočkal v inzerátu nabízeného štěněte severského plemene.

„Vedle ceny za zvíře prodejce požadoval také úhradu speciálního elektronického topného přepravního boxu či životního pojištění psa. Kupující poslal okamžitou platbou více než patnáct tisíc korun. Na další hodně neobvyklé požadavky už naštěstí nereagoval,“ dodal Malášek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků