Hlavní obsah
Martin Knetig na archívním snímku Foto: Petr Hloušek, Právo

Soud opět osvobodil Drobilova exporadce Knetiga

Odvolací pražský městský soud v úterý potvrdil osvobozující rozsudek nad bývalým poradcem někdejšího ministra životního prostředí Pavla Drobila Martinem Knetigem. Obvodní soud pro Prahu 2 muže již v únoru nepravomocně zprostil obžaloby z nepřímého úplatkářství, státní zástupkyně se však na místě odvolala.

Martin Knetig na archívním snímku Foto: Petr Hloušek, Právo
Soud opět osvobodil Drobilova exporadce Knetiga

Exporadce údajně požadoval úplatek v souvislosti s rozhodováním o ukládání peněz Státního fondu životního prostředí (SFŽP) v bankách. Prvoinstanční soud osvobodil Knetiga již jednou, odvolací senát ale rozsudek zrušil a nařídil doplnit dokazování. Soudkyně následně opět vynesla zprošťující verdikt, na odsouzení podle ní nebyl dostatek důkazů.

Obžaloba tvrdí, že Knetig sháněl "černé" peníze pro ODS. V říjnu 2010 prý nabídl při schůzce v restauraci členovi představenstva Komerční banky Vladimíru Jeřábkovi, aby sponzoroval ODS. Za to mu sliboval, že zajistí uložení peněz SFŽP na účet této banky.

Podle tajných nahrávek, které pořídil odvolaný šéf fondu Libor Michálek, Knetig na Michálka tlačil, aby svěřil zakázku na výběr banky zvolenému finančnímu poradci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků