Hlavní obsah

Nastoupil do funkce náměstka ředitele SFŽP v srpnu. Podle Drobila mu ho doporučil člověk z jihomoravské ODS na post ředitele, nakonec jej přijal za náměstka. Při tom měl ale údajně podmínku, že se musí vzdát svého podílu ve firmě Renards zajišťující poradenské služby k čerpání z eurofondů, čemuž Fibingr vyhověl. V SFŽP se pak neměl podílet na projektech, jichž se Renards účastní.

Dušan Fibingr

Fibingr podle Michálka spolupracoval s Knetigem na organizaci výběrových řízení, což prý dokazuje e-mailová korespondence. Fibingr to ale popřel a podal na Michálka trestní oznámení pro křivé nařčení, protože jeho jméno je rovněž zmíněno v Michálkově trestním oznámení.

Po vypuknutí kauzy poslal Drobil Fibingra na nucenou dovolenou. Novinářům to zdůvodnil tím, že ve fondu vznikla personální válka, kdy se lidé z vedení vzájemně nahrávají a podávají na sebe trestní oznámení.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků