Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Soka v lásce přepadl, když se bránil, ukousl mu ret

Plán jako vystřižený z béčkového thrilleru se zrodil v hlavě padesátiletého Jiřího Otáhala poté, co se s ním rozešla milenka. Začal pomocí GPS lokátoru sledovat auto svého soka, kterého pak na odlehlé silnici přepadl.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Soka v lásce přepadl, když se bránil, ukousl mu ret

Podle obžaloby jej chtěl odvézt do garáže a tam jej věznit. Jenže napadený se nečekaně aktivně bránil, tak mu Otáhal ukousl spodní ret. Soud jej za to potrestal 7,5 roku vězení.

Muž, který se živil jako obchodní cestující, si podle spisu svoji pomstu pečlivě naplánoval. Obstaral si lokátor, pistoli, paralyzéry, pomůcky pro maskování, provazy, navíc si pronajal auto a garáž, kterou vybavil například železnou konstrukcí se sedačkou.

Svého o rok staršího soka osudný den loni na začátku léta Otáhal sledoval na silnici u Prostějova a donutil ho zastavit. Maskován brýlemi a čepicí překvapenému řidiči tvrdil, že jeho auto má problém. Když muž vystoupil a šel se podívat, Otáhal na něj zezadu zaútočil.

„Zezadu ho napadl paralyzérem, ten ale nefungoval tak, jak si obžalovaný představoval. Takže na poškozeného skočil a ukousl mu spodní ret. Napadenému se ale podařilo ubránit, povalil jej na lopatky a držel ho, dokud se na místě neobjevili další lidé a ti pak zavolali policii. V kapse měl útočník pouta, za pasem zbraň, v autě kuklu a provazy,“ popsala státní zástupkyně.

Plány na mučení odmítl

Otáhal před soudem nekalé úmysly spojené s údajnými plány na věznění či mučení svého soka odmítl. „Lituji svého jednání, ale zranění nebylo úmyslné. Paralyzér jsem použil jen proto, abych mu způsobil bolest. Poškozený lže a pomlouvá mě,“ sebevědomě sdělil soudu.

„Je potřeba zajímat se o to, co by se s poškozeným dělo dál, kdyby se ho panu obžalovanému podařilo zajmout. Tato otázka nebyla dostatečně prozkoumána,“ tvrdil zmocněnec napadeného. „Měl v té garáži mučicí nástroje, sedadlo, pouta, injekční stříkačku,“ upozorňoval sám napadený.

Předseda trestního senátu prostějovského okresního soudu Petr Vrtěl verzi obžalovaného o tom, že sokovi pouze chtěl paralyzérem způsobit bolest, aby trpěl, jako on trpěl bolestí z rozchodu, neuvěřil.

„Poškozeného chtěl paralyzovat, spoutat, odvézt do garáže a tam ho držet, aby se nemohl stýkat s milenkou. Nevíme, jestli ho tam chtěl držet do doby, než by mu slíbil, že už se s ní nesetká. Jestli ho tam chtěl trýznit, nebo ho dokonce usmrtit. O tom můžeme spekulovat, ale nemáme pro to žádné důkazy,“ řekl Vrtěl.

Poškozeného to omezuje v artikulaci, padá mu jídlo od úst
soudce Petr Vrtěl

Obhajoba marně zlehčovala zranění s tím, že kdo poškozeného neznal, ani by si prý nevšiml, že má ukousnutý spodní ret. S tím soudce Vrtěl rozhodně nesouhlasil a zranění naopak popsal jako zohyzdění.

„Poškozeného to omezuje v artikulaci, padá mu jídlo od úst, ale problém má i v intimní oblasti, jako třeba při líbání,“ upozornil Vrtěl s tím, že lékaři ukousnutou část rtu nedokázali přišít zpět.

Soudce zdůraznil, že Otáhal policistům tvrdil, že právě on je obětí útoku, když později zjistil, jaké jsou proti němu důkazy, začal vinu částečně přiznávat.

„Boj o bývalou milenku prohrál a boj o osobní svobodu tímto způsobem obhajoby prohrál taky. Marně jsme čekali, jestli se dozná. Když se mohl postavit čelem k tomu, co způsobil, jen zpochybňoval důkazy,“ krčil rameny Vrtěl.

Rozsudek není pravomocný, Otáhal se proti němu na místě odvolal. Případ tak posoudí ještě odvolací brněnský krajský soud.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků