Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Sanitka se v Rýmařově srazila s autem a narazila do sloupu, tři zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu ráno v Rýmařově na Bruntálsku. Sanitka se zapnutým majákem jedoucí k případu se srazila s osobním automobilem. Osádka sanitního vozu je těžce zraněná. K nehodě musely vzlétnout i dva záchranářské vrtulníky.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Sanitka se v Rýmařově srazila s autem a narazila do sloupu, tři zranění

Okolnosti nehody policie šetří. Právu to sdělila bruntálská policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

„Ke srážce sanitky a osobního vozu došlo v sobotu před půl devátou hodinou v ulici 8. května. Sanitka poté vyletěla mimo vozovku a narazila do betonového sloupu. Osádka vozu je těžce zraněná. Řidič sanitky musel být vystříháván. Na místo nehody dorazil také záchranářský vrtulník,“ uvedla Jiroušková s tím, že podle dosavadních informací, která má k dispozici, se v osobním autě nezranil nikdo.

„Míru zavinění a další okolnosti nehody policie nyní intenzivně šetří,“ upozornila policejní mluvčí.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Bohdan Jančata Právu sdělil, že na místě zasahovaly dva vrtulníky. „Těžce zraněného řidiče sanitky přepravil jeden vrtulník do Fakultní nemocnice Olomouc. Těžce zraněná sestra byla transportována druhým vrtulníkem do Fakultní nemocnice Ostrava,“ upřesnil Jančata.

Sanitka, která havarovala, podle něj spěchala ke zraněnému muži do slévárny v Břidličné. Tam pak musela vyjet jiná posádka záchranářů. „Popálený pacient byl taktéž přepraven do ostravské fakultní nemocnice,“ shrnul Jančata.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků