Hlavní obsah

Řidiče BMW nakopnutého pervitinem zátaras nedostal, v patách měl dvacet hlídek

Přes dvacet policejních hlídek se postupně zapojilo na Brněnsku do pronásledování vozidla BMW, jehož řidič odmítl zastavit kvůli kontrole. Podezřelý šofér si počínal nebezpečně, když vjížděl do protisměru a obcemi se řítil rychlostí přes 100 km/h. Rovněž se dokázal vyhnout zátarasům. Policie ho dopadla po zhruba padesáti kilometrech, když sám zastavil.

Řidiče BMW nakopnutého pervitinem zátaras nedostal, v patách měl dvacet hlídek

O případu informoval ve středu mluvčí policie Bohumil Malášek, podle něj na pronásledování došlo jedné víkendové noci.

Hlídka policie chtěla nejdřív zastavit podezřelé vozidlo v Syrovicích, řidič ale začal ujíždět - zamířil na Hajany, pak do Želešic a přes Modřice a Tuřany do obce Dvorska. Ve finále přes Újezd u Brna a Velké Hostěrádky do Dambořic.

Auto jelo místy více než stokilometrovou rychlostí, řidič podle mluvčího projel křižovatku na červenou a několikrát jel v protisměru. Policejní hlídky postupně vytvářely zátarasy a měly rovněž zastavovací pásy, vozidlo se ale pastím vyhnulo.

Zhruba půlhodinová divoká jízda 30letého muže skončila po padesáti kilometrech pronásledování u Dambořic, kde podle Maláška pod tlakem stíhajících hlídek řidič zastavil.

„Při prohlídce našli policisté několik injekčních stříkaček s bílou krystalickou látkou, pravděpodobně pervitinem. Nebylo tedy divu, že řidič měl pozitivní test právě na tuto drogu. Musí tedy počítat se stíháním za ohrožení pod vlivem návykové látky,” upřesnil mluvčí.

Kromě řidiče byl v autě ještě 42letý muž s 27letou ženou. Policisté dále případ vyšetřují a zjišťují například, jaký vztah měla posádka vozidla k chemikáliím a drogám nalezeným v autě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků