Hlavní obsah
Kabina se utrhla, sloup zůstal stát. Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Řidič v Hradci zřejmě nedal přednost. Nákladní auto se rozpáralo o sloup

Hromada šrotu zbyla v noci na středu z nákladního auta, které se střetlo s osobním autem v Hradci Králové. Podle policie řidič Škody Rapid, který se zranil, zřejmě nedal přednost. Navíc měl pozitivní dechovou zkoušku.

Kabina se utrhla, sloup zůstal stát. Foto: HZS Královéhradeckého kraje
Řidič v Hradci zřejmě nedal přednost. Nákladní auto se rozpáralo o sloup

Nákladní auto projíždělo před třetí hodinou ráno křižovatkou Mileta, když z vedlejší ulice přijížděl šofér Škody Rapid a pravděpodobně nedal přednost řidiči nákladního vozu Renault, který jel po hlavní silnici.

„Vlivem střetu obě vozidla vyjela mimo komunikaci, kde porazila semafor a narazila do sloupu trolejového vedení. Nákladní vozidlo se převrátilo na bok, přičemž se vysypal náklad energosádrovec,“ informovala mluvčí policie Iva Kormošová.

Trosky nákladního auta

Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Vlivem nárazu se téměř utrhla kabina nákladního auta a vcelku zůstala jen korba. Sloup se z místa ani nehnul. Škodovku zasypal přepravovaný náklad. „Z nákladního vozidla vytékala nafta. Jednotka dalšímu úniku zabránila. Přesto několik litrů nafty do půdy uniklo. Jednotka na likvidaci použila sorbent,“ uvedla mluvčí hasičů Alena Kuthanová.

Havarovaná škoda

Foto: Policie ČR

Podle ní se lehce zranil řidič škodovky. Následovala také dechová zkouška. „U 35letého řidiče náklaďáku byla zkouška negativní, avšak u 22letého řidiče škodovky policisté naměřili 0,9 promile alkoholu v dechu,“ konstatovala Kormošová.

Trosky nákladního auta

Foto: Policie ČR

Škoda byla vyčíslena na 1,3 miliónu korun. Navíc policisté zadrželi kvůli blíže nespecifikované závadě osvědčení o registraci vozidla. Křižovatka byla na více než šest hodin uzavřena. Přesné příčiny nehody vyšetřují policisté.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků