Hlavní obsah
 

Řidič autobusu z tragické nehody ve Slaném byl zdráv, ve hře je technická závada

Policisté vyšetřují okolnosti úterní tragické nehody ve Slaném, kde řidič autobusu vjel na zastávku a vozidlo smrtelně zranilo dítě. Stále není zřejmé, co bylo příčinou nehody, policie nicméně vyloučila zdravotní komplikace u řidiče, alkohol rovněž nenadýchal. Ve hře je mimo jiné technická závada na vozidle.

 
Řidič autobusu z tragické nehody ve Slaném byl zdráv, ve hře je technická závada

„Vyšetřování pokračuje, budeme zadávat znalecké posudky z oboru dopravy,” řekla ve středu Novinkám mluvčí policie Michaela Nováková. Podle ní byly vyloučeny zdravotní komplikace řidiče jako příčina nehody již v úterý po nehodě.

Řidič rovněž nebyl pod vlivem návykových látek. „Zkouška na alkohol stejně jako toxikologické testy byly s negativním výsledkem,” upřesnila mluvčí.

Policisté řidiče (ročník 1961) podle mluvčí již vyslechli, podrobnosti ale vzhledem k počátku vyšetřování nesdělila. „Technická závada je jednou z vyšetřovacích verzí,” zmínila Nováková s tím, že vypracování posudků zabere týdny.

Jan Holub, mluvčí společnosti Arriva, které autobus patří, uvedl, že firma nyní čeká na výsledky vyšetřování. Řidič je podle něj po nehodě mimo službu.

K nehodě došlo v úterý krátce po poledni v Ouvalově ulici na autobusovém nádraží. Prázdný linkový autobus srazil několik lidí na zastávce, nehodu na místě nepřežilo dítě. Záchranná služba ošetřila celkem čtyři zraněné, jeden z nich skončil v nemocnici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků