Hlavní obsah
Krematorium ve Střekově Foto: Mapy.cz

Před krematoriem v Ústí našli v igelitu maso a popel

Maso obalené igelitem a popel našli v pondělí při kontrole krematoria v Ústí nad Labem před vchodem do budovy pracovníci ministerstva pro místní rozvoj. Kvůli nálezu byla na místě rovněž policie. Koroner později uvedl, že se nejednalo o lidské ostatky.

Krematorium ve Střekově Foto: Mapy.cz
Před krematoriem v Ústí našli v igelitu maso a popel

Městské služby Ústí nad Labem (MS) chtěly v pondělí převzít od dosavadního provozovatele Jiřího Šauera krematorium na Střekově, zatím se tak nestalo. Ústí nad Labem vypovědělo smlouvu nájemci, protože podle vedení města nesplnil podmínky smlouvy.

MS na převzetí pozvaly kontrolu z ministerstva pro místní rozvoj. „Kontrolujeme zákon o pohřebnictví, který byl závažným způsobem porušen. Hrozí správní trest a pozastavení činnosti," řekl vedoucí oddělení pohřebnictví ministerstva Tomáš Kotrlý poté, co zkontroloval odpadky před vstupem.

Kvůli nálezu masa obaleného igelitem a vloženého do igelitové tašky byla na místě policie. Ředitel MS Martin Mata později uvedl, že přivolaný koroner konstatoval, že maso není lidského původu. Kromě masa kontroloři našli nerozemleté kosti, protézy, kloub, popel v krabicích. „Je to neúcta k těm nebožtíkům," uvedl Mata.

Šauer dorazil krátce po příjezdu policie a společně se zástupci policie, kontrolory a zástupcem města, které vlastní budovu, vstoupili dovnitř. Převzetí krematoria se podle Maty uskuteční zřejmě později. „Teď budeme hledat cesty, jak se domluvit, nebo to budeme řešit právní cestou," řekl Mata.

Krematorium je v současné době nefunkční. „Chtěl bych ubezpečit občany, že pokud přijdou a budou mít potřebu řešit pohřební službu, tak se na nás mohou obrátit, my službu máme zajištěnou externě," uvedl Mata.

Smuteční obřady se konají ve staré budově na Střekově. Cílem města je zprovoznit co nejdříve krematorium. Impulzem pro ukončení nájmu byl podle Maty dlouhodobý boj pohřebních služeb.

„Nechtěli jsme tomu dál přihlížet, dávat do nějakého podnájmu, pan Šauer se úplně neosvědčil, proto jsme se rozhodli, že to budeme dělat jako veřejnou službu,” uvedl Mata. Šauer také podle města nepořídil v daném termínu novou kremační linku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků