Hlavní obsah

Pohřební služba nabízí kremační pec a hřbitov jako stavebnici

11. 4. 2019, 10:08

Vídeňská městská pohřební služba, která na sebe před časem upozornila otevřením e-shopu s upomínkovými předměty, se rozhodla rozšířit svůj sortiment hraček z lega. K dostání jsou nově například kremační pec, figurky truchlících pozůstalých i nebožtíků, smuteční kočár s vraníky či celý hřbitov s náhrobky a hrobařem.

Foto: Profimedia.cz

Děti si mohou pohrát s kremační pecí.

Článek

Podle ředitele městské pohřební firmy Markuse Pintera se nápad na prodej hračky zrodil na základě mnoha rozhovorů s klienty, kteří si nevěděli rady s tím, jak o smrti blízkého hovořit s dětmi.

Na e-shopu pohřební služba dosud prodávala z lega jen několik málo hraček, například pohřební tramvaj, která ulice rakouské metropole brázdila v první polovině 20. století, či pohřební vůz.

Foto: Profimedia.cz

V nabídce jsou i vraníci

Podle Pintera ale tyto předměty byly určeny spíše sběratelům. Například tramvaj stojí v e-shopu 112,90 eura (2900 korun). Nově nabízené zboží, které je k mání za cenu od necelých třiceti do necelých devadesáti eur (780 až 2300 korun), ale vzniklo ve spolupráci s vídeňským svazem pro psychoterapii přímo pro děti.

Je libo pohřební med?

„Děti se se svými pocity často vyrovnávají hrou,” vysvětlila zástupkyně svazu Michaela Tomeková. Mlčet před dětmi o smrti blízkého je podle ní nesprávné.

Foto: Profimedia.cz

Milovníci černého humoru si přijdou na své

„Tabuizovaná témata vytvářejí strach a nejistotu. Dítě i tak cítí, že není něco v pořádku, a s tímto pocitem zůstává osamoceno,” varovala Tomeková. Už loni na podzim vyvolalo otevření e-shopu vídeňské pohřební služby velkou pozornost.

Milovníci černého humoru si v něm od té doby mohou koupit třeba trička s nápisy, USB klíče ve tvaru koster či rakví, ale i sklenici medu z květin na Ústředním hřbitově.

Reklama

Výběr článků