Hlavní obsah
 

Policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila miliony kusů

Celníci společně s policisty ze čtyř krajů rozbili gang výrobců cigaret. Při domovních prohlídkách zabavili 33 milionů neznačených cigaret a dalších 6,5 milionu odchytili při přepravě, našli také velmi dobře technicky vybavenou výrobnu cigaret. Celkem zadrželi 15 podezřelých a sedm z nich již obvinili.

 
Policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila miliony kusů

Na finální část akce došlo 24. dubna. Podle policejní mluvčí Martiny Korandové bylo provedeno celkem 23 domovních prohlídek v Plzeňském, Jihočeském, Středočeském kraji a v Praze. „Zadrženo bylo celkem patnáct cizinců podílejících se na nelegální výrobě a skladování neznačených cigaret, které jsou následně prodávány bez platné tabákové nálepky. Podařilo se také zadokumentovat distribuci do zahraničí,“ sdělila mluvčí.

Krom bezmála 40 milionů cigaret se našlo také 85 tun tabáku určeného k jejich výrobě a policie zajistila finanční prostředky související s páchanou trestnou činností ve výši 41 tisíc eur (asi milion korun) a 52 tisíc korun, 7 osobních a dodávkových vozidel a veliké množství různých komponentů na výrobu cigaret, jako jsou filtry, papíry, obaly krabiček a další.

Chtěli rozšiřovat výrobu

Skupina cizinců se také nejspíš chystala svoje nelegální podnikání rozšířit, protože policie krom kompletní linky včetně řezačky a sušičky tabáku zajistila také část druhé linky v rozloženém stavu.

Výrobní linka na cigarety

Foto: Celní správa

„Policisté následně obvinili sedm osob ve věku 30, 40, 42, 43, 44, 46 a 51 let ze spáchání zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby,“ dodala Korandová s tím, že jsou nyní stíháni vazebně. Pokud je soud uzná vinnými, hrozí jim trest odnětí svobody až na deset let.

Z nelegální výroby a skladování mohlo dojít ke zkrácení spotřební daně ve výši více než 136 milionů korun. Ale vzhledem k zajištěným předmětům z realizace se bude jednat o vyšší částku, předpokládaný únik na spotřební dani u cigaret a tabáku bude s největší pravděpodobností činit téměř 305 milionů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků