Hlavní obsah
Kemp, ilustrační foto Foto: Miroslav Homola, Právo

Policie obvinila řidičku, která nacouvala na ženu ležící ve stanu

Obvinění za to, že s jedním promile alkoholu v krvi nacouvala s autem do stanu a najela tam na nic netušící ženu, vyslechla devatenáctiletá dívka od policistů ve Vsetíně. Žena ve stanu utrpěla zranění, se kterým skončila v nemocnici. Řidičce hrozí za ohrožení pod vlivem návykové látky až tříleté vězení.

Kemp, ilustrační foto Foto: Miroslav Homola, Právo
Policie obvinila řidičku, která nacouvala na ženu ležící ve stanu

„Policisté uzavřeli případ, ke kterému došlo v srpnu loňského roku v kempu v Horní Bečvě na Vsetínsku, po vyšetřování a získání znaleckých posudků v těchto dnech,“ informovala mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

Podle policie v srpnu skupinka mladých lidí z Frýdecko-Místecka stanovala v kempu a v noci si pouštěla hlasitě hudbu. Rušila i manžele z Havířova, kteří si postavili stan nedaleko od mladých táborníků. „Kolem půl druhé v noci chtěl devětapadesátiletý muž mladé lidi upozornit na to, že ruší okolí. Když vylézal ze stanu, uviděl, že se na stan řítí couvající auto. Stačil uskočit, ale nedokázal zabránit vozidlu v tom, aby nenajelo na stan, v němž ležela jeho manželka,“ popsala mluvčí.

Řidička kontrolu na alkohol odmítla

Řidička několik minut nedokázala reagovat na naléhání, aby popojela a uvolnila stan, ve kterém uvězněná žena křičela bolestí. Rychlá záchranná služba pak devětapadesátiletou ženu odvezla do nemocnice, naštěstí jen se zhmožděninami.

„Řidička podle svědků a policistů jevila známky požití alkoholu, nicméně dechovou zkoušku i odběr krve odmítla. Ve věci byl proto zpracován znalecký toxikologický posudek, podle kterého měla mladá řidička v krvi nejméně jedno promile alkoholu. Řidička uvedla, že chtěla auto pouze přeparkovat. Událost jsme nešetřili jako dopravní nehodu, protože se nestala na pozemní komunikaci,“ doplnila Javorková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků