Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policie obvinila pět lidí z podvodu kvůli elektrárně Ševětín

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zahájil v souvislosti s fotovoltaickou elektrárnou Ševětín trestní stíhání pěti lidí. Oznámilo to ve středu Vrchní státní zastupitelství v Praze.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policie obvinila pět lidí z podvodu kvůli elektrárně Ševětín

„Policie zahájila trestní stíhání pěti osob jako obviněných ze zločinu podvodu  spáchaného ve spolupachatelství, jehož se tyto osoby měly dopustit v souvislosti s realizací fotovoltaické elektrárny Ševětín,” oznámila státní zástupkyně Petra Ullrichová

V případě prokázání viny hrozí pětici až desetileté vězení.

Ševětín na Českobudějovicku je s instalovaným výkonem 29,9 megawattu třetí největší fotovoltaickou elektrárnou v Česku. Provoz zahájila v prosinci 2010, vlastníkem je nyní polostátní ČEZ.

Podle dřívějších informací týdeníku Respekt zmizelo při stavbě solárního parku v Ševětíně sto miliónů korun. Stejnou sumu detektivové údajně zmrazili na účtech jednoho z hlavních garantů stavby elektrárny, olomoucké firmy IES Recycling, kvůli podezření, že je vyplatil ČEZ za vícepráce na stavbě, které se ve skutečnosti nedělaly. Druhým garantem projektu byla podle Respektu firma Mapro.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků