Hlavní obsah
Do pátrání po seniorce z Oskavy se zapojili potápěči. Foto: Policie ČR

Policie našla tělo pohřešované ženy z Oskavy. Záplavy mají devátou oběť

Policisté po šestnácti dnech pátrání ve středu našli seniorku z Oskavy na Šumpersku, která byla pohřešována v souvislosti se záplavami, jež oblast postihly v noci na 8. června. Čtyřiasedmdesátiletou ženu smetl vodní příval, když se pod ní utrhl břeh rozvodněného potoka.

Do pátrání po seniorce z Oskavy se zapojili potápěči. Foto: Policie ČR
Policie našla tělo pohřešované ženy z Oskavy. Záplavy mají devátou oběť

Červnové záplavy v České republice tak mají nejméně devět obětí.

„Kynologové se speciálně vycvičenými psy ve středu nalezli lidské tělo v katastru Dolní Libiny. S největší pravděpodobností jde o pohřešovanou seniorku. Pátrání bylo proto ukončeno. Vzhledem k tomu, že se jedná o tragickou a pro rodinu velmi citlivou událost, nebudeme podávat bližší informace,“ řekla Právu ve čtvrtek policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Do pátrání se zapojily desítky policistů, hasičů i dobrovolníků. Policisté využili i vrtulník či drony, ženu hledali také potápěči. Kromě samotného toku Oskavy prohledávali i okolní potoky, vodní plochy a louky plné naplavenin. Zejména bezprostředně po záplavách byl terén těžko dostupný, a to pátrání komplikovalo.

Záplavy, které postihly Olomoucko a Šumpersko, si vyžádaly i život 48leté ženy z Břevence, místní části Šumvaldu. Právě ten spolu Oskavou patří k nejvíce postiženým lokalitám.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků