Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Policie dopadla řidiče, který v Brně po hádce úmyslně srazil autem chodce

Až 18 let vězení hrozí za pokus o vraždu 43letému řidiči, který v květnu v Brně v Chrlicích záměrně srazil svým osobním autem 29letého chodce, vážně jej zranil a pak z místa činu ujel. Policii se nyní podařilo motoristu vypátrat. Po zadržení skončil muž ve vazbě. Motivem tohoto útoku byla předchozí drobná hádka řidiče s chodcem.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Policie dopadla řidiče, který v Brně po hádce úmyslně srazil autem chodce

Chodec se nejprve zřejmě nedopatřením připletl na křižovatce ulic Šromova a Zámecká autu do jízdní dráhy. Nikomu se ale nic nestalo.

„Řidič z místa odjel, pak zastavil a rozhodl se vrátit,“ popsal Právu mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.

Zřejmě v hněvu nebo možná pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek se pak muž rozjel zpět přímo proti 29letému chodci. Toho srazil, načež podle výpovědi svědků odjel směrem k dálnici. Zraněnému poskytli na místě první pomoc svědci.

Po vypátrání podezřelého policisté zjistili, že muž v době nehody ani neměl řidičský průkaz. Před časem mu byl odebrán. Měl již sice nárok na jeho vrácení, o opětovné vydání dokladu ale nepožádal.

„U vozidla, které při srážce řídil, navíc zjistili, že jsou již naplánované opravy, které měly následky nehody zakrýt,” doplnil mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků